Manifesto

Administrator tarafından yazıldı. Aktif .

MANİFESTO

 ‘’Bir fikrimiz var..’’

Nesne ve öznelerin çok farklılık göstermemesine karşın kullanılan kelimelerin veya içinde bulunan zamanın sürekli degiştigi bir cümlemiz vardı.Kendi içinde yalnızlaşan düşüncelerimiz suskun kaldıkça; içinde bulunulan zamanda degersizleşiyor, geçmişte kayboluyor ve gelecekte kullanılamıyordu.

Oysa bizim ’bir fikrimiz var’dı ve anlatmamız gerekiyordu.

Çünkü düşündüklerimiz karşımızdakileri de düşündürür.Çarpışan düşünceler yeni düşünceler dogurur.En iyisini elde etmek yolunda tanışılan ve tartışılan fikirler birbirleriyle çeliştikçe dogruya ulaşılır ve gelecek inşa edilir.

Söz iki sonsuz arasında bir çırpınıştır.Sözcüklerin gücüne inananlar olarak içinde bulunulan zamana sahip olmak ve geçmişteki mirasla geleceğşekillendirmek için ‘bir fikrimiz var’.

İçinde bulundugumuz kavga maglubun galip oldugu tek yarıştır.Yeni bir hakikatin fethiyle zenginleşmektir.Karanlıktan aydınlıga gidilen bir yoldur.Karanlıkları devirmek ve aydınlık bir gelecege selam etmek için en iyi silah ise kalemdir.

Fikir Adası dogan ve büyüyen fikirlerin fotografı.Yankılanan ve kendi içinde bocalayan, sorgulayan ve tecrübe kazanan bir düşünce yolculugu.Dün’ün temelleri üzerinde bugün’ü yaşayarak yarın’ı tasarlayan bir serüven.

Fikir Adası anlamak ve anlatmak isteyen genç bir düşünce toplulugu.Yasak bölge tanımayan bir merakın emegi.Amaçsızca dolanan bir neslin içinde aykırı bir çaba.

Fikir Adası ‘bir fikrim var’ diyenlerin atış poligonu.

Özgürlük ve demokrasiye yelken açanlar olarak akıntıya karşı kürek çekmeye davet ediyoruz.

                

Online dergiler Online dergiler