Diktatör Sevgisi

İlker Gelik tarafından yazıldı. Aktif .

Ellerini yukarı kaldır, sana tutuklanacağım. 

Bir suç gibi işliyorum seni kalbime.Hislerimin duruşma salonlarında ciddi kararlar alınıyor.Seni içinde barındıran bütün yasalarını değiştiriyorum gönlümün.Yeni yasa tasarısı önerilirken, yeni yaslardan uzakta büyütüyorum gözlerimin bebeğini.Aşk ve gurur işlerini birbirinden ayırıyorum,laiklik getirilen duygularımın lal olmaması için.. İsyan çıkarıyorum, anarşistlik yapıyorum benimle ilgili aldığın kararlarda. Çünkü küfür etmek düşünce özgürlüğüdür ülkemizde. Hükümeti düşürmek bir imzaya bakıyor, nasılsa anarşistliğin adı özgürlük.. Gönlümün büyük caddelerine pankartlar asıyorum seninle ilgili. Sağ ve sol diye ikiye bölünüyoruz, sen tam ortada kalıp parçalanıyorsun. İçim el vermiyor, ellerini vermiyorsun diye..

Ellerini yukarı kaldır, gözaltıma alacağım seni. 

İşlediğin hangi suç yüzünden bana verildiğini bilmiyorum ama, kimsenin alamayacağı kesin.Seninle ilgili konularda en büyük diktatörüm ben."Ne dersem o!" diye haykırmam meydanlarda, kulağına fısıldarım sessizce: Ne dersem sen.. Demokrasiyi değdirmem vücudumun herhangi bir hücresine, kalbim seni seçerken herhangi birinin kararı etkili olmaz. Ben ne dersem sen olursun, sen ne istersen de ben..

Ellerini yukarı kaldır, gökyüzüne hakim ilan edeceğim seni.

Vücut iklimimin doğa olaylarına hükmedeceksin.İstediğinde yağmur yağdıracağım gözlerimden, dilediğinde güneş olup yakacak kalbimdeki sevgin. Sonbaharımda dökülürken saçlarım, sen yanımda olacaksın. Tomurcuk gibi kapanan kalbim, çiçek açacak sen öpünce. Birlikte baharlar yetiştireceğiz. Hani nasıl diyordu şarkıda, "Sana ben; şiirler, sözler büyüttüm..." Sana ben hararetli geçecek kış sevgisi büyüttüm..  

Ellerini yukarı kaldır ve de ki: Seni bu kadar seviyorum..

Yazar Hakkında

İlker Gelik

Online dergiler Online dergiler