Hiperaktif Alkış

İlker Gelik tarafından yazıldı. Aktif .

 

Affet beni. Sana karşı bu duyguları yaşarken, aramızdaki samimiyeti hiçe saydığım için..

Sen bu satırları okurken ben, çok uzaklarda olmayacağım. Çünkü hiçbir şey, bahanem olamaz senden gitmek için. Kalbin, ilk günkü gibi durmuyor içimde. Ne yapacağına karar veremeyecek ve sürekli senin yerine koymaya çalışarak farklı kalplere koşuşturacak kadar hiperaktif duygulara sahibim sana karşı. Ne yazık ki sevgilim, yatakta durduğun gibi durmuyorsun. Uyurken bile yaramazlık yapacak kadar çocuksu duygulara sahipsin. Ve ben en çok bunu seviyorum..

Seni gördüğüm günden beri, evliyim diyorum herkese.Sıcacık ve mutlu yuvamın olduğunu,hatta öldükten sonra gömüleceğim yerin dahi evimin içinde olduğunu.. Seni güldürmek istiyorum sürekli. Fakat zorla attığın o büyük kahkahalardan değil, içten gelen küçük tebessümlerinden. Ev adresimi soranlara, gözlerini tarif ediyorum. İkametim, bakışlarındadır bilesin..

Gamzelerin diyorum, gülüşünün iki yanında meydana gelen mutluluk çukuru.. Bedenim; o çukurlara sığabilecek kadar küçük.Ve sana olan sevgim,kalbime sığmayacak kadar büyük.Paylaşalım lütfen..

Affet beni. Sana karşı bu duyguları yaşarken, yaşayamadığın aşkına saygısızlık ettiğim için.

Densizliğimi mazur gör. Sensizlikten oldu bunların hepsi. Sen gittin, hepsi geldi. Ama hiçbiri kapatmadı içimdeki yaralarını.

Ve uğraştıkça, mikrop kaptım.

Ben yalnız kalmaya, sensizken alıştım.. Alışkanlığımsın derdim ya hep sana.Yalan değildi.Sen,kazanabilmek için en çok çalıştığımsın..Kızma bana. Ve sakın yadırgama. Bunca zaman sonra yüzünü görmek, dikiş tutmayan yaraya neşter saplamak gibi.Bakışların delici ise,gözlerin en kesici alet..

Sevmiyorsan, öldür beni.Gamzelerindeki mutluluğa gömdür.. Ama lütfen, hor görme. Hayata karşı aldığım ilk olumsuz yanıtsın. Hakkında sorulanlara suskun kalacak kadar cevapsızım. Ki sen, yanıtsızlığımsın. İlk ret kararımsın. Senden sonra aldığım tekliflerde, kararsızlığımsın..

Affet beni. Sana karşı bu duyguları yaşarken, sana konuşma fırsatı vermediğim için.

Gitmen gerekiyordu. Asla sevmemen.. Çünkü biliyorum, sen de bilmiyorsun ihanet etmeyi. Bu yüzden, sevdiğinin yerine koymuyorsun beni. Haklısın sevgilim. Herkesin de söylediği gibi, birbirimize benziyoruz. İkimiz de ihanet etmiyoruz sevdiğimize. Biz, en şereflisiyiz bu Dünya’nın.

Affet beni. Sana karşı bu duyguları yaşarken,geçmişini düşüncelerimin arasında terlettiğim için..

Düşünemedim.Ve hiçbir zaman düşünmek istemedim seni,bir başkasının avuçlarında.Dudaklarının başka isimleri çağırırken yorulduğu dakikalarda,ismini dinlendirdim hep dilimin kenarında.Bu kadarını hiç düşünmedim.Başkasına ait olacağını ve onun için ölmek isteyeceğini. Seni ve sevgilini.. Aşkın bu tarafını göz önüne almadım hiç. Zira aşk buysa,düşüncesizliğimsin sen benim..

Affet beni. Sana karşı bu duyguları yaşarken, acımasız yüreğini su yüzüne çıkardığım için..

Kalbim,su yüzüne çıkan yüreğinin derinliklerine karışarak boğuldu..Hayatın zili çaldı ama sen,suni teneffüs için gelmedin bana.Yüreksizce,derinliklerine terk ettin beni.Kalpsiz yaşıyorum artık.Herkes,sana benzetiyor beni.Ve seninle kıyaslanmak,göğsüne başımı yaslamak gibi.. Anlıyorsun değil mi? Senin için kıyasıya edilen her mücadele,devrimidir yüreğimin.

Ki aşk,ihtilal ise; bağımsızlığımsın sen benim..

Yürümeyi öğrenişin, içimde kopacak kıyametin ilk alameti.

Ki sen, kopmayacak tek parçasısın içimin..

Bu yüzden,affetme beni.

Gözyaşı kurumamış bir odunum,
Cayır cayır yak beni.

Ve ben kor olayım,
sen bana kız..

 

Yazar Hakkında

İlker Gelik

Online dergiler Online dergiler